ŽIVOTNÉ PROSTREDIE JE ZÁKLAD, NO KTO HO ZNEČISŤUJE? POLITICKÉ FRÁZY VLÁDNYCH POKRYTCOV NESTAČIA!

7. apríla 2021 Od Milan Mazurek
Parlament prijal uznesenie k petícii s názvom „Klíma ťa potrebuje“, kde varuje pred tragickým znečisťovaním našej planéty a žiada niečo pre ochranu nášho životného prostredia robiť.
Keďže v hnutí REPUBLIKA Slovensko úprimne milujeme a prajeme si zachovať pre naše deti prírodu krásnu, živú a čistú, nemáme na rozdiel od vládnych pokrytcov strach pomenovať problémy pravým menom.
Globalizácia je hlavným zdrojom znečistenia planéty. To, čo si vieme vypestovať a vyrobiť doma, vozíme zbytočne tisíce kilometrov iba preto, aby mohli globálne korporácie a najbohatší oligarchovia nepredstaviteľne bohatnúť.
My to preto hovoríme na rovinu a nahlas! Záleží nám na našej prírode, chceme ju chrániť, a preto budeme vždy aktívne presadzovať lokálnu produkciu potravín a tovarov bežnej spotreby u nás doma. Dáme tým prácu našim ľuďom, zabránime ekonomickej migrácii a podporíme ochranu planéty. A že tým budú stratoví nejakí bezohľadní oligarchovia? Tak tí nás nezaujímajú…
Rovnako sa ale nebojíme poukázať na komunity, ktoré spôsobom svojho života devastujú lesy a vodné toky vo svojom okolí a ničia tak životné prostredie a pestrý život v ňom. Z pozície vlády zavedieme rešpekt k zákonom Slovenskej republiky aj do osád a donútime znečisťovateľov po sebe poupratovať a zaplatiť si za to!