Odmietame zavádzanie Covid pasov

29. apríla 2021 Od Milan Mazurek

BRUSEL SCHVÁLIL COVID PASY. AKO JEDINÍ SME AKTÍVNE VYSTÚPILI PROTI ĎALŠEJ ŠIKANE

Europarlament včera odhlasoval zavedenie tzv. Covid pasov. Stalo sa to, žiaľ, aj s masívnou podporou slovenských europoslancov.
V Bruseli som ako sa jediný Slovák ✅ spojil s 53 konzervatívnymi europoslancami z celej Európy, aby sme spolu predložili na hlasovanie návrh na úplné zamietnutie pripravovaných Covid pasov.

Žiaľ, tento návrh na zamietnutie Covid pasov neprešiel, pretože proti nemu hlasovali aj takmer všetci slovenskí europoslanci. Okrem progresívcov, liberálov a poslancov z KDH boli proti zamietnutiu Covid pasov dokonca aj všetci SMERáci. Vo finálnom hlasovaní sa zase SMERáci iba zdržali. Čo si o takejto dvojtvárnej politike máme myslieť?
Nestačili nám testovacie certifikáty od Matoviča? Treba ešte ďalšie z 🇪🇺 EÚ?!

Veď to bude opäť len čistá šikana. Ľudia sa budú musieť týmito covid certifikátmi preukazovať pri cestovaní za hranice a v budúcnosti možno aj pri návšteve reštaurácií či obchodov. Tieto pasy v podstate zavádzajú povinnosť buď sa pravidelne testovať, pravidelne očkovať, alebo prekonať Covid. Pamätajte si politikov, ktorí to schválili alebo tomu nebránili!
S REPUBLIKOU 🇸🇰 budeme aj naďalej bojovať za to, aby sa tieto pasy nestali na Slovensku nástrojom ďalšieho šikanovania a diskriminácie.

Za SLOBODU! ✊

⁣Zápisnica z hlasovania je tu: https://www.europarl.europa.eu…./…/P9_PV(2021)04-2
Hlasovanie o našom pozmeňovacom návrhu (Am 11) na zamietnutie Covid pasov je na strane 13.
Hlasovanie o celku – o zavedení Covid pasov je na strane 327.