REPUBLIKA rázne odmieta policajné obvinenie Milana Mazureka kvôli podpore protivládnych protestov

4. júna 2021 Od Milan Mazurek

Policajné besnenie pokračuje. Dňa 2.6.2021 si poslanec NR SR a podpredseda hnutia Republika Milan Mazurek prevzal uznesenie, ktorým voči nemu polícia vzniesla obvinenie pre údajné spáchanie prečinu podnecovania, za ktorý mu hrozia až dva roky vo väzení.❗

Dopustiť sa ho mal tým, že ako opozičný politik vyzval ľudí, aby protestom prišli vyjadriť svoju nespokojnosť so súčasnou vládou. Za pozvanie občanov na protivládny protest mu tak hrozia dva roky väzenia.REPUBLIKA 🇸🇰 toto obvinenie rázne odmieta a považuje ho za politicky motivovanú snahu vlády o likvidáciu rastúcej opozičnej sily.
Obvinenie Milana Mazureka vnímame ako politický nástroj na jeho umlčanie a na zastrašenie celého hnutia REPUBLIKA, ktoré hneď po svojom vzniku prevzalo opozičnú iniciatívu aj v organizácii protivládnych protestov.Vláda neváha využiť a vymyslieť už naozaj čokoľvek, len aby opozícii zavrela ústa. A to všetko v čase, keď sa najvyšší predstavitelia vlády zmietajú v sieti škandálov, ktoré na Slovensku nemajú obdobu.

Nevzdáme sa a budeme aj ďalej bojovať za slobodu, právo a spravodlivosť. Nedáme sa zastrašiť a neuhneme, bez ohľadu na to, k akým zákerným činom sa táto vláda zníži!